سبد خرید

کدنیمز

کدنیمز

جاسوس یا ابر جاسوس؟ در کد گرفتن مهارت بیشتری دارید یا کد دادن؟ آیا باعث پیروزی تیمتون میشید یا کل جاسوسان تیم لو میروند؟ بازی کدنیمز پس از انتشار برنده ی جایزه ی بهترین بازی در سبک مهمانی شد و پس از آن نسخه ی دوم بازی یا همان کد نیمز پیکچر به بازار عرضه شد که در این نسخه فقط به جای کلمات از تصاویر استفاده شده است. در بازی کد نیمز شما برای بنده شدن نیاز به دو مهارت تشخیص و تعریف نیاز دارید که بستگی به جایگاه شما در بازی دارد. اگر ابر جاسوس باشید باید بتواند خوب تعریف کنید البته این تعریف به یک عدد به همراه یک کلمه محدود میشود و اگر در جایگاه جاسوس باشید نیاز به تشخیص دارید. بازی دارای دو تیم آبی و قرمز است که هر تیم سعی میکند هرچه زودتر جاسوس های خود را پیدا کند تا برنده بازی باشد فقط تو این مسیر باید هر تیم مواظب باشد که به آدم کُش برخورد نکند که درجا تیم بازنده میشوند. در هردو بازی کد نیمز و کد نیمز پیکچر بازی در یک صفحه که از چینش کارت ها تشکیل شده انجام میشود و یکی جذابیت های بازی اینجاست که اگر حتی یک کارت از بازی با کارت های بیرون بازی عوض شود بازی به کلی تغییر خواهد کرد پس هیچ وقت نگران تکراری شدن بازی نمی شوید.

بازی کدنیمز کلمات فارسی : دو جاسوسِ رقیب، تنها کسانی هستند که از هویت ۲۵مأمور احتمالی اطلاع دارند. این دو تنها با استفاده از کلمات رمز می‌توانند هم‌تیمی‌هایشان را از هویت مأمورهای خودی باخبر کنند.

در بازی فکری Codenames (کلمات رمز)، دو تیم در تلاش هستند، تا زودتر از رقیب، تمام مأمورهای مخفی خود را شناسایی کنند. سرپرست تیم‌ها، رمزهایی تک‌واژه‌ای را اعلام کرده، تا هم‌تیمی‌هایشان به کمک آن، تعدادی از کلمات روی میز را شناسایی کنند. در بازی رومیزی کلمات رمز (رمزها)، هر تیم تلاش می‌کند تا کلماتی را که هم‌رنگ تیم‌شان است پیدا کند، و از یافتن رنگ‌های مربوط به تیم مقابل اجتناب کند. ضمن این‌که هر دو تیم سعی می‌کنند تا به هیچ وجه با یکی از کارت‌ها که نشان‌دهنده‌ی قاتل است، مواجه نشوند.

بازی کدنیمز ، از جمله بازی‌های سبک مهمانی یا پارتی (Party) است. استفاده از حافظه و هم‌کاری تیمی، مکانیزم‌های اصلی این Board Game هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هشت =

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.