سبد خرید

آنا گاوالدا

درباره نویسنده:

متولد ۹ دسامبر ۱۹۷۰ در بولونی- بیانکور فرانسه، معلم و رمان‌نویس قرن معاصر است.

آنا به دلیل جدایی والدینش در سنین کم از آغاز زندگی مستقل با واقعیت‌های زندگی روبه‌رو شده و تمامی کتابها و رمان‌هایش نیز در راستای تجارب خود او بوده است که دید بسیار زیبایی به روابط و اتفاقات ساده زندگی را به وجود می‌آورد.

آنا گاوالدا در سال ۱۹۷۰ در محله بولین پاریس به دنیا آمد. پدر و مادرش از آن پاریسی های اصیل بودند و شغل آبا و اجدادی شان یعنی نقاشی روی ابریشم را دنبال می‌کردند.
آنا روزگار کودکی اش را با سه خواهر و برادرش در محیطی آرام سپری کرد، وقتی ۱۴ ساله شد پدر و مادرش هر یک دل در گرو آدم تازه یی بستند و بچه ها را به خاله ها و عمه ها سپردند و ماهانه پولی برای نگهداری شان به قوم و خویش ها می‌فرستادند. برای همین هم آنا گاوالدا از ۱۴ سالگی اش نزد خاله اش زندگی کرد،خاله یی که خود سیزده بچه داشت و در واقع خانه اش شبیه یک پانسیون بود. قبل از اینکه راهی سوربن شود، آن هم با یک بورس تحصیلی که در واقع از سر شانس به دست آمده بود، کارهای زیادی انجام داد، پیش خدمت، فروشنده، کارگر گل فروشی همه و همه شغل هایی بود که آنا از کار کردن در این مشاغل هیچ ناراحت نیست و حالامی‌بیند که چقدر در داستان نویسی این کارها به کارش آمده اند. او با خنده درباره روزهایی که در گل فروشی کار می‌کرد، می‌گوید «…زندگی را همانجا یاد گرفتم، توی گل فروشی. دسته گل های کوچک برای همسران و دسته گل های بزرگ برای معشوقه ها…» معتقد است آوارگی در روزگار کودکی و جوانی سبب شد دیگر آدم ها برایش شخصیت نباشند، بلکه حالاتوانایی این را دارد که آنها را در تیپ های مختلف بگنجاند و از این رهگذر همه را بشناسد، اما معتقد است همین باعث شده که مطمئن شود آدم های متفاوت دیگر نیست در جهان هستند. کمی‌ بعد در اوج جوانی با یک دامپزشک ازدواج می‌کند.

او در جمله‌ای می‌گوید: ”زندگی را آموختم، دسته گل‌های کوچک برای همسران و دسته گل‌های بزرگ برای معشوقه‌ها!!“

داستان‌های او در خارج از فرانسه به چندین زبان مختل ترجمه شده و جوایز بسیاری را به خود اختصاص داده است.

آنا گاوالدا پیوسته سعی در خلق آثاری در راستای حمایت از حقوق زنان بوده است و همیشه تلاش داشته تا احساسش را از طریق نوشته‌های خود منتقل کند.

از آثار او می‌توان از: من او را دوست داشتم- گریز ناپذیر- دوست داشتم کسی جایی منتظرم باشد- باهم بودن نام برد.‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 19 =

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.